تبلیغات
وبلاگ بزرگ هفته ها - زندگینامه امام خمینی (ره)

صفحه نخست | آرشیو مطالب | ارتباط با ما | ایمیل مدیر | خانگی سازی | ذخیره صفحه | لینك آر اس اس | طراح قالب

کاربر مهمان، خوش آمدید به .:: وبلاگ بزرگ هفته ها ::.

موضوعات

آرشیو ماهیانه
هفته سوم اسفند 1389
هفته اول اسفند 1389
هفته چهارم بهمن 1389
هفته سوم بهمن 1389
هفته دوم بهمن 1389
هفته اول بهمن 1389
هفته چهارم دی 1389
هفته دوم دی 1389
هفته اول دی 1389
آرشیو کامل

آمار بازدید

نویسندگان :
» محمد سلامت

آمار وبلاگ :
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین به روز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

اخبار امروز جام جم

تبلیغات


پیام مدیریت وبلاگ : با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی ، به این وبلاگ خوش آمدید . لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وبلاگ ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما در بهتر شدن كیفیت مطالب وبلاگ یاری رسانید .

زندگینامه امام خمینی (ره)

مرتبط با : مذهبی بزرگان

روز 19 بهمـن 1357 پرسنل نیروى هـوایى در محل اقامت امام خمینى (مـدرسه علـوى تهران) بـا ایشـان بیعت كـردند.
سفارت آمریكا و شـوروى بـوسیله ساواكیها و پـس مانده هاى رژیـم شاه و با تحریك گروهكهاى كمـونیستـى به اصطلاح مجاهدین خلق ( منافقیـن ) در حـركتهاى ایذایـى علیه انقلاب مشـاركت فعال داشتنـد . گـروهك تروریستـى فرقان , اندیشمند برجسته و عضـو شـوراى انقلاب , علامه مرتضى مطهرى را در تاریخ 12/2/58 و آیه الله قاضـى طباطبایى 10/ 8/58 و دكتر محمـد مفتح 28/9/58 و حاج مهدى عراقـى و پسـرش 4/6/58 تـرور كـرد و در تـرور آقـایان هـاشمـى رفسنجـانـى و مـوسـوى اردبیلـى نـاكـام مـاند .
كمتر از دو ماه از پیروزى انقلاب نمـى گذشت كه 2 / 98 درصد راى دهندگان در رفرانـدوم 12 فروردین سال 58 در یكـى از آزادتـریـن انتخـابـات تـاریخ ایـران رإى به استقـرار نظام جمهورى اسلامـى دادند و متعاقب آن انتخابات پیاپى براى تدویـن و تصـویب قانـون اساسـى و انتخاب نمایندگان مجلـس شـوراى اسلامـى برگزار گردید .
او پـس از پیروزى انقلاب در تاریخ دهـم اسفنـد 1357 از تهران به قـم آمده بود و تازمان ابتلإ به بیمارى قلبى 2 بهمـن 1358 ) در ایـن شهر بود . حضرت امام پس از 39 روز مداوا در بیمارستان قلب تهران , مـوقتا در منزلى واقع در منطقه دربند تهران ساكـن شد و سپـس در تاریخ 27 / 2 / 1359 بنا به تمایل خـود به منزلـى محقر متعلق به یكـى از روحـانیـون ( حجه الاسلام ) سیـد مهدى امــــام جمارانـى ) در محله جماران نقل مكـان كـرد و تـا زمـان رحلت در همین منزل ماند .
در انتخابات اولیـن دوره ریاست جمهورى ایران ( 5 / 11 / 1358 ) و در حالیكه امام خمینـى در بیمارستان قلب تهران بستـرى بـود , آقاى ابـو الحسـن بنى صدر از رقباى خـود پیشـى گرفت . او كه در آستانه پیـروزى انقلاب به كشـور بازگشته بـود بـا سخنـرانیهاى و ارأه كتابهاى خـویـش از خـود چهره اى مـذهبـى انقلابـى و اقتصاد دانى آگاه ارأه مى كرد .
امام خمینى در مراسـم حكم تنفیذ ریاست جمهورى وى فرمودند : مـن یك كلمه به آقاى بنى صدر تذكر مى دهم . این كلمه براى همه است: (( حب الدنیا راس كل خطیئـه)) كیـش شخصـیت آقاى بنى صدر و قدرت طلبـى وى مـانع از بكـار گیـرى ایـن نصیحت شـد. وحدت ملـى با اختلاف افكنیهاى بنـى صدر به مخاطره افتاده بـود .
سرانجام امام خمینى طـى حكمـى كـوتاه در 20 خرداد 1360 بنى صدر را از فرماندهى كل قوا عزل و متعاقب آن مجلـس شوراى اسلامى رإى به بى كفایتى وى داد .
از این پـس منافقیـن رسما دست به اقدامات براندازى و فعالیتهاى تروریستـى زدندو سران و اعضاى آن در خانه هاى تیمى مخفى شدند . حزب جمهورى اسلامى در رإس حملات تروریستـى منافقیـن قرار داشت . ایـن حزب پـس از پیـروزى انقلاب بـا همت بزرگانـى همچـون حضـرات آقـایان : خـامنه اى , دكتـر بهشتـى , دكتـر بـاهنـر , هـاشمـى رفسنجانى , و موسـوى اردبیلى به منظور سازماندهى نیروهاى مومـن به راه امام و مقـابله بـا تحـركات گـروهكهاى سیاسـى ضـد انقلاب تشكیل شده بود .
آیه الله خامنه اى روز 6 تیر ماه 1360 بـر اثر انفجار بمبـى كه منافقیـن در مسجـد ابـاذر تهران كـار گذاشته بـودنـد به هنگـام سخنرانـى مجروح گردیـد . فرداى آن روز فاجعه اى عظیـم به وقـوع پیوست . 72 تـن از كار آمدتریـن عناصر نظام اسلامى و یاران امام خمینى كه در میان آنان رئیـس دیوانعالى كشـور ( دكتر بهشتى ) , چند تـن از وزرا , تعدادى از نمایندگان مجلس شوراى اسلامى وجمعى از مسئولیـن قـوه قضـأیه وجمعى از منتفكـریـن و نـویسنـدگان و نیروهاى انقلابـى حضـور داشتند , در مقر حزب جمهور اسلامى بر اثر انفجار بمبى قوى كه عامل نفوذى سازمان منافقیـن كار گذاشته بود , شهید شدند . دو ماه بعد در روز 8 شهریـور 1360 آقاى محمد على رجایـى چهره محبـوب مردم ایران كه بعد از عزل بنـى صدر از سـوى مردم به ریاست جمهورى انتخاب شده بود به همـران حجـه الاسلام دكتر محمـد جـواد باهنـر ( نخست وزیر ) در محل كار خـویـش با انفجار بمبى دیگر به شهادت رسیدند .
منافقین در نظر مردم ایران منفورتریـن مجرمینى هستند كه هیچگاه جنایات جانیان مشهور تـاریخ معاصـر ایـران به آنان نمـى رسـد . علاوه بـر شهادت 72 نفر از محبـوبتریـن شخصیتهاى نظام اسلامـى در انفجار مقـر حزب جمهورى اسلامـى وشهادت رئیـس جمهور و نخست وزیر ایران , چهره هاى برجسته دیگرى نیز بـوسیله اقـدامات تروریستـى منافقیـن از مردم ایران گرفته شـدنـد كه مـى تـوان از ترور آیه الله صـدوقـى امام جمعه یزد ( 11 / 4 / 61 ) , تـرور آیه الـله دستغیب امام جمعه شیراز ( 20 / 9 / 60 ) , ترور آیه الله مدنـى امام جمعه تبـریز ( 20 / 6 / 60 ) , آیه الله قـدوسـى به همراه سرتیپ دستجردى ( 14 / 6 60 ) و ترور حجه الاسلام هاشمـى نژاد ( 7 / 7 / 60 ) و دهها شخصیت روحـانـى دیگـر نام بـرد كه هـر یك در منطقه اى وسیع از ایران بـر دلهاى مـردم حكـومت داشتنـد و نقـش آفـرینـان نهضت امـام خمینـى بـودند.

 

جنگ تحمیلـى و دفـاع 8 سـاله امـام و ملت ایـران

شكست طرحهاى برانـداز نظام جمهورى اسلامـى با استفاده از محاصره اقتصادى و سیاسـى كه از سـوى آمـریكا در جهان پیگیرى مـى شـد و شكست ایـن كشـور در عملیات صحراى طبـس پـس از اشغال لانه جاسـوس آمریكا , و ناكامى در تجزیه كردستان , هیئت حاكمه ایـن كشور را در سال 1359 به سمت تجربه راه حل نظامى تمام عیار سـوق مـى داد
روحیه قـدرت طلبـى صـدام و خصـومتهاى مـرزى گذشته دو كشـور نیز شرایطـى ا یدهآل براى آمریكا پـدیـد مـى آورد تا به صـدام براى تجاوز و ا شغال نظامـى ایران چـراغ سبز داده و فرمان عملیات را صادر كند .
به هـر حـال ارتـش عراق در روز 31 شهریـور 1359 تجـاوز گستـرده تظامى خـویـش را در طول 1280 كیلومتر مرز مشترك از شمالى تریـن نقطه مـرز مشتـرك با ایران تا بنـدر خـرمشهر و آبادان در جنـوب ایران آغاز كرد . همزمان هـواپیماهاى نظامى عراق فرودگاه تهران و منـاطق دیگر را( در سـاعت 2 بعد از ظهر) بمبـاران كـردند.
ارتـش ایران كه بر اثر حـوادث انقلاب به شدت آسیب دیده و از هـم گسیخته بـود , دوران اولیه بـازسـازى خـود را مـى گذراند.
سپاه تازه تإسیـس پـاسـداران انقلاب ا سلامـى كه به فـرمان امام خمینـى تشكیل شـده بود در آغاز راه بـود و نیـرو , تجهیزات , و تجـربه كـافـى در روزهـاى نخست جنگ نداشت.
نخستیـن واكنشهاى امام خمینى واولین پیامها و سخنرانیهاى او در رابطه بـا تجـاوز ارتـش عراق از لحـاظ شنـاخت شخصیت وى و نــوع فرماندهـى او بسیار جالب تـوجه است كه در اینجا مجال بازگـویـى ظرافتها و ویژگیهاى آن نیست . امام بـى درنگ فرمان مقاومت صادر كرد .
قبلا فرمان امام مبنى بر بسیج عمومى و تشكیل ارتـش بیست میلیونى بـا استقبـال جـوانـان انقلابـى ایـران مـواجه و آمـوزش و اعزام بسیجیـان به جبهه هـا فضـاى ایـران را دگـرگـون سـاخته بــود . مـوفقیتهاى پیاپـى رزمنـدگان سپـاه اسلام آثـار شكست را در جبهه بعثیها نمایان ساخت .
انـواع سلاحهاى پیشرفته اى كه حتـى در شـرایط صلح نیز تهیه آنها دشـوار و به چنـدیـن سال پیگیـرى و مذاكـره و امتیاز دادن نیاز داشت به سـرعت در اختیـار صـدام قـرار گرفت.
مـوشكهاى اگزوسه و هواپیماهاى سوپراتاندارد فرانسـوى از آنجمله اند . امام خمینى در شرایطـى دفاع مقدس ملت را هدایت مى كرد كه جمهورى اسلامى رسما از سـوى آمریكا و اروپا تحریـم تسلیحاتى شده بود و براى یافتـن یك قطعه هواپیماهایش مى بایست ماهها وقت صرف كند .
سقوط صدام به دست سپاه اسلام كوس شكست چندیـن قدرت بزرگ جهان را در مقابله بـا انقلاب اسلامـى به صـدا در مـى آورد . اینك بـرخلاف گذشته همه تلاشهاى آمـریكا و شـوراى امنیت بـر مسـدود كـردن راه پیشروى رزمندگان ایرانـى و جلـوگیرى از سقـوط صدام متمركز شـده بـود . قطعنامه 598 شـوراى امنیت از تصویب گذشت . ایـن قطعنامه قسمت عمـده نظرات و شرایط قبلـى ایران براى ترك نبـرد را كه از آغاز دفاع خـویـش بر آنها اصرار مـى ورزید ولـى سازمانهاى بیـن المللـى به امید پیروزى صدام زیر بار نمى رفتند , پذیرفته بـود
ایـن گروه در پایان بررسى به اتفاق آرإ نظر خـویـش را مبنى بر آماده بـودن شـرایط بـراى اثبـات حقانیت جمهورى اسلامـى در دفاع مقـدس 8 ساله و تـرك مخـاصمه بـر اساس مفاد قطعنامه 598 بـود . 

پیـام امـام خمینـى معروف به پیـام قبـول قطعنـامه

تعبیـر امام خمینـى از پذیـرش قطعنامه به عنـوان جام زهـر خـود حقایقـى ناگفته دارد و حاوى نكات ظریف بسیارى است كه بیان آنها در ایـن مقاله نمـى گنجـد و فقط به ذكر فـرازى از پیام امام در ایـن رابطه بسنـده مـى شـود : و اما در مـورد قبـول قطعنامه كه حقیقتا مسئله بسیار تلخ و ناگـوارى براى همه و خصـوصا براى مـن بود , ایـن است كه مـن تا چند روز قبل معتقد به همان شیوه دفاع و مواضع اعلام شده در چنگ بـودم و مصلحت نظام و كشور و انقلاب را در اجراى آن مـى دیدم ولى به واسطه حـوادث و عواملـى كه از ذكر آن فـعلا خـوددارى مـى كنـم و بـه امید خـداوند در آینده روشـن خواهد شد و با تـوجه به نظر تمامى كارشناسان سیاسى و نظامى سطح بالاى كشور كه مـن به تعهد و دلسوزى و صداقت آنان اعتماد دارم , با قبول قطعنامه و آتـش بس موافقت نمودم و در مقطع كنونى آن را به مصلحت انقلاب و نظام مى دانـم و خـدا مـى دانـد كه اگر نبـود انگیزه اى كه همه ما و عزت و اعتبار مـا بـایـد در مسیـر مصلحت اسلام و مسلمین قربانى شـود هرگز راضـى به ایـن عمل نمى بـودم و مـرگ و شهادت بـرایـم گـواراتـر بـود.
اما چاره چیست كه همه باید به رضایت حق تعالى گردن نهیم ومسلـم ملت قهرمـان و دلاور ایـران نیز چنیـن بـوده و خـواهـد بـود ...
از جمله شگفتیهاى دوران طـولانـى دفاع مقـدس ملت ایـران آنكه در تمام ایـن مـدت مردم ایران نشاط خـود را براى سازندگـى و جبران خـرابیهاى به ارث مانده از رژیـم سابق هیچگاه از دست ندادنـد و در همیـن مـدت علاوه بر اداره كامل امـور جبهه ها , طرحهاى بزرگ بازسازى و نوسازى كشـور از پروژه هاى عظیـم سد سازى و راه سازى گرفته تا طرحهاى توسعه اكتشافات و بهره بـردارى نفتـى و تـوسعه نیروگاههاى انرژى و بهسازى امور كشاوزرى و افزایـش دانشگاهها و مراكز تحقیقاتى كشـور و دیگر امـور مربـوط به تـوسعه ملى را با جدیت دنبال كردند .
امـام خمینـى در تــــاریخ 4 / 2 / 1368 به منظور اصلاح و تكمیل اركان تشكیلات نظام اسلامى طى نامه اى به رئیـس جمهور وقت ( حضرت آیه الله خـامنه اى ) هیئتـى از صـاحب نظران و كـارشنـاسـان را مسئول بررسى و تـدویـن اصلاحات لازم در قانـون اساسـى بـر اساس 8 محور تعیین شده در همیـن نامه نمود . اصلاح مواد مربوط به شرایط رهبـرى , تمركز در قـوه مجـریه و قضأیه و صـدا و سیما و وظایف مجمع تشخیص مصحلت نظام از اهـم ایـن موارد بود . مواد اصلاح شده قـانـون اسـاسـى در تـــــاریخ 12 آذر 1368 ( بعد از رحلت ) به رفرانـدوم عمـومـى گذاشته و با اكثریت مطلق آرإ به تإیید ملت ایران رسید .

 

پیـش بینى فروپاشـى قطب ماركسیستـى جهان در پیام امام خمینى به گورباچف

امام خمینـى با بصیرتـى غیر قابل درك بـراى محاسبه گران مادى , در همـان ایام در تـاریخ 11 / 10 / 1367 طـى نـامه اى خطـاب به گـورباچف چنین پیـش بینى كرد : از ایـن پـس كمونیـس را باید در مـوزه هـاى تـاریخ سیـاسـى جهان جستجـو كرد.

 

دفـاع از پیامبـر اسلام و ارزشهاى دینـى آخـریـن رویارویـى امام خمینى با غرب

ماجـراى تـدویـن و انتشار وسیع كتاب مبتذل آیات شیطانـى نـوشته سلمان رشدى و حمایت رسمـى دولتهاى غربـى از آن سر آغازى بر فصل تهاجـم فرهنگى بـود . امام خمینى با تـوجه به دلایل و واقعیتهاى فـوق در تاریخ 25 / 11 / 1367 در ضمـن چند سطر كـوتاه با صـدور حكـم ارتداد و اعدام سلمانى رشدى و ناشریـن مطلع از محتواى كفر آمیز ایـن كتـاب , انقلابـى دیگـر بـر پـا كرد.

-----------------------------
برگرفته از كتاب حدیث بیدارى

 

منبع : www.tooba-ir.org


برچسب ها : امام خمینی بهمن گورباچف

نوشته شده توسط محمد سلامت در چهارشنبه 20 بهمن 1389

نظرات ()

مطالب پیشین

جمهوری آذربایجان
حکایت لقمان حکیم !!!!
فرق "دیـــــــدن" و "نگـــــاه کردن" !!!
علائم هشدار دهنده ی بی آبی بدن
اسم واقعی بزرگان
داستان میدان تجریش...
در رثای نور
زندگینامه امام خمینی (ره)
زندگینامه امام خمینی (ره)
زندگینامه امام خمینی (ره)
ایمنی غذا
تغذیه و ورزش
زندگینامه محمدزکریای رازی (کاشف الکل)
ابوعلی سینا
والدین برای لگد زدن نیستند(یک مطلب بسیار مهم)
لیست کامل مطالب ارسالی


درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ: محمد سلامت


صفحات جانبی

قرآن كریم


اَبر برچسبها
مرد گوشی دزد نگاه کردن زندگی تبدیل شعر فلش دیجیتال همسایه تصویر رایانه لقمان حکیم عكس بهشت نهج البلاغه روزه تلسكوپ آب سرطان بیماری دریا امتحان شارژ عطسه موبایل پیامبر ایران فیلم پلیس آفتاب جمعه دستگاه پیشگیری ویندوز جالب آیه الكرسی سیگنال امام لقمان فردوسی پور باطری ماهی معلم داستان دیدن امام خمینی قرآن ترفند ژاپن


Powered By mihanblog.com Copyright © 2009 by 7eha

Design By : wWw.Theme-Designer.Com


قالب وبلاگ

Free Template Blog

قالب بلاگفا

قالب پرشین بلاگ

قالب میهن بلاگ

قالب جوان بلاگ

قالب ایران بلاگ

قالب رویا بلاگ

قالب پرشین بلاگ

حرفه ای ترین قالب های وبلاگ

تم دیزاینر